ویژه برنامه شادمانه غدیر در یزد برگزار می شود – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

ویژه برنامه شادمانه غدیر در یزد برگزار می شود - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آزیلاز، مصطفی زارع زاده، پیش از ظهر شنبه در نشستی خبری به مناسبت هفته امامت و ولایت اظهار کرد: برنامه های متنوعی برای این ایام در نظرگرفته شده که از 31 خردادماه تا پنجم تیرماه اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای ویژه برنامه ها با عنوان «شادمانه غدیر» در محل پردیس فرهنگی واقع در ترمینال قدیم اضافه کرد: در قالب این ویژه برنامه، 10 هزار مترمربع برای برپایی غرفه ها، 10 هزار متر مربع برای برپایی جشن با ظرفیت بیش از 4 هزار نفر در نظر گرفته شده و 15 هزار مترمربع برای پارکینگ زیرسازی شده است.

زارع زاده، هنرهای تجسمی و خوشنویسی، طراحی زنده، روایت غدیر، استقرار خانه کتاب، پویش خوان غدیر، کودک، خادمیاران رضوی، ترویج فرهنگ انتقال خون، پایش سلامت، سبک زندگی، میثاق با امام زمان (عج)، کودکان سرطانی، هوش مصنوعی، آموزش شهروندی، نجوم در قرآن و نهج البلاغه، جوانی جمعیت، فرهنگسازی اطعام غدیر را از جمله غرفه ها برشمرد و گفت: همچنین غرفه ای برای کمیته امداد در زمینه طرح های ایتام و محسنین اختصاص یافته است.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با اشاره به اجرای برنامه های ورزشی در این ویژه برنامه اظهار کرد: این برنامه ها با هدف نشاط اجتماعی در قالب های ابربازی ها، بازی های رومیزی، لیوانی و دورهمی، بومی و محلی اجرایی می شود و همچنین همایش رشته های ورزشی را خواهیم داشت که می توان به همایش کاراته کاران یا همایش زورخانه ای با حضور 110 مرشد و 300 ورزشکار اشاره کرد.

احیای سنت های فراموش شده غدیری در یزد

وی از برگزاری جشن بزرگ 4 هزار نفری در حاشیه این برنامه خبر داد و افزود: در این برنامه احیای سنت ها و آیین هایی که بعضاً به دست فراموشی سپرده شده مثل پخت نان مرتضی علی در دستور کار قرار گرفت و غرفه ای به ین منظور برپا خواهد شد.

زارع زاده، برپایی نمایشگاه واقعه غدیر، فضاسازی شهری، ویدئو مپینگ ویژه غدیر، پویش هدیه اسباب بازی، پرده خوانی و خطبه خوانی غدیررا از دیگر اقدامات در این ایام برشمرد و گفت: عرضه آثار هنرمندان و اختصاص عواید فروش این آثار برای کمک به کودکان و نیازمندان از دیگر برنامه های ویژه شادمانه غدیر است.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد گفت: سال گذشته جشن های محلی، برپایی ایستگاه های صلواتی، اجرای سرودهای خیابانی، خطبه خوانی غدیر و تعدادی هم جشن بزرگ منطقه ای به این مناسبت برپا شد که امسال نیز تداوم داشته و با حضور مجموعه های مردمی انجام می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ویژه برنامه شادمانه غدیر در یزد برگزار می شود – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ویژه برنامه شادمانه غدیر در یزد برگزار می شود – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.