پایان روزهای جنجالی؛ پرسپولیس با اوسمار به آرامش رسید!

سپهر ستاری: پرسپولیس پس از پایان نیم فصل اول لیگ برتر اتفاقات مختلفی را تجربه کرد و با شرایط متفاوتی وارد نیم فصل دوم شده است. سرخپوشان پایتخت پس از 4 سال دیگر یحیی گل محمدی را روی نیمکت شان نمی بینند یک سرمربی جدید جایگزین خالق سه گانه فصل قبل شده است. علاوه بر این با خروج 4بازیکن و جذب 5 بازیکن جدید، ترکیب پرسپولیس هم دچار تغییراتی شده است. اتفاقی که باعث شده در 3 بازی اخیر، یک پرسپولیس متفاوت نسبت به نیم فصل اول مشاهده شود و حالا هواداران امیدوار هستند تیم شان در دوران پسایحیی هم بتواند عناوین قهرمانی را فتح کند.

شوک بزرگ برانکو و تصمیم جنجالی درویش

درست بلافاصله پس از پایان دیدار مس رفسنجان و پرسپولیس بود که مشخص شد تعطیلات نیم فصل پرسپولیس این بار قرار است متفاوت با چند سال اخیر دنبال شود. یحیی گل محمدی که از ابتدای فصل چند بار ساز جدایی کوک کرده بود، پس از پایان دیدار هفته پانزدهم مقابل مس رفسنجان از سمت خود استعفا داد. از همان ابتدا هم به نظر می رسید که این استعفای گل محمدی جدی تر از دفعات قبلی است و او دیگر قصدی برای بازگشت به نیمکت سرخپوشان نخواهد داشت.

با رسمی شدن جدایی گل محمدی، رضا درویش پروژه بازگشت برانکو ایوانکوویچ را آغاز کرد و با توجه به اتمام قرارداد مرد کروات با تیم ملی عمان، تصور می شد او بار دیگر به پرسپولیس برخواهد گشت. با این حال حتی پرداخت مالیات برانکو هم او را راضی به بازگشت نکرد و فاتح 3 قهرمانی متوالی سرخ ها، چند بار پیشنهاد درویش را رد کرد و در نهایت حضورش در ایران منتفی شد. پس از پایان بحث بازگشت برانکو، نام چند گزینه خارجی دیگر هم به گوش رسید ولی در نهایت رضا درویش دست به یک ریسک بزرگ زد و پس از چراغ سبز بازیکنان باتجربه، تصمیم گرفت اوسمار ویرا برزیلی که دستیار یحیی گل محمدی بود را جانشین او کند. انتخاب اوسمار به جای یحیی با واکنش منفی بخش زیادی از هواداران و پیشکسوتان پرسپولیس همراه شد.

پایان روزهای جنجالی؛ پرسپولیس با اوسمار به آرامش رسید!

شروع ضعیف و آغاز شایعات جنجالی

اوسمار ویرا اصلا شروع خوبی در پرسپولیس نداشت و شکست در 2 بازی دوستانه مقابل شباب الاهلی امارات و آریو اسلامشهر و نخستین بازی رسمی مقابل آلومینیوم اراک باعث شد شایعات برکناری او خیلی زود آغاز شود. بسیاری از پیشکسوتان پرسپولیس هم پس از باخت خارج از خانه مقابل آلومینیوم اراک خواستار برکناری اوسمار شدند و در کنار این موضوع صحبت هایی مبنی بر تقویت کادر فنی و حضور یک دستیار ایرانی به عنوان آلترناتیو در کادر اوسمار هم به گوش می رسید.

پرسپولیس در هفته هفدهم دیداری حساس و سخت مقابل تراکتور در پیش داشت و شاید ناکامی در این مسابقه می توانست برای مرد برزیلی گران تمام شود. با این حال پرسپولیس با ارایه نمایشی قابل قبول تراکتور را شکست داد و اوسمار هم توانست نفس راحتی بکشد.

بازسازی ترکیب با خریدهای زمستانی

یکی از انتقادات یحیی گل محمدی به مدیران پرسپولیس به عدم خرید بازیکنان در فصل نقل وانتقالات مربوط می شد و سرمربی سابق سرخپوشان معتقد بود به خصوص در خط حمله بازیکنان مدنظر او خریداری نشده اندو علاوه بر این پرسپولیس در دیگر پست ها هم با مشکلاتی مواجه بود و فهرست این تیم تعادل مناسب را نداشت. این مشکلات اما تا حد زیادی در نقل وانتقالات زمستانی حل شد و رضا درویش با جذب 5 بازیکن جدید جان تازه ای به ترکیب تیمش بخشید. عبدالکریم حسن و اوستون اورونوف 2 خرید خارجی پرسپولیس در زمستان بودند که سابقه درخشانی دارند و حضورشان کمک زیادی به این تیم خواهد کرد.

عبدالکریم حسن در پست مدافع چپ سابقه حضور در تیم ملی قطر و باشگاه السد را داشته و توپ طلای آسیا را هم کسب کرده است. حضور حسن می تواند یکی از نقاط ضعف اصلی پرسپولیس در نیم فصل اول را برطرف کند و او مدافع قطری در همان بازی نخست مقابل ذوب آهن نیز این را نشان داده است.

علاوه بر این عیسی آل کثیر هم پس از یک نیم فصل دوری به پرسپولیس بازگشت تا در خط حمله این تیم به میدان برود. ابوالفضل بابایی جوان هم دیگر مهاجم جدید پرسپولیس است و محمد خدابنده لو هم از مس رفسنجان به ترکیب سرخپوشان اضافه شده تا جای خالی میلاد سرلک را پر کند.

پایان روزهای جنجالی؛ پرسپولیس با اوسمار به آرامش رسید!

تحول بزرگ پس از 3 بازی با مرد برزیلی

پرسپولیس پس از شروع ضعیف با اوسمار ویرا و شکست خارج از خانه مقابل آلومینیوم اراک، موفق شده به 2 برد متوالی ارزشمند برسد و بار دیگر در کورس قهرمانی قرار بگیرد. برتری مقابل تراکتور و ذوب آهن باعث شده جایگاه اوسمار برزیلی حالا مستحکم تر از قبل شود و دیگر کسی در در خصوص جدایی و برکناری او صحبت نکند.

شاگردان اوسمار در 2 بازی اخیرشان عملکرد قابل قبولی داشتند و نمایش پرسپولیس مقابل تراکتور و ذوب آهن باعث شده هواداران به اینده تیم شان با سرمربی برزیلی امیدوار شوند. پرسپولیس در 3 بازی آغازین نیم فصل دوم مقابل آلومینیوم اراک، تراکتور و ذوب آهن به ترتیب امیدگل 1.11، 1.48 و 1.94 را ثبت کرده و در بحث موقعیت سازی شرایط قابل قبولی داشته است. آن ها در کارهای دفاعی هم وضعیتی مشابه با نیم فصل اول داشته اند و در 2 بازی اخیر گلی دریافت نکرده اند. البته نکته مهم در خصوص پرسپولیس این است که نرفاتی چون عبدالکریم حسین، اوستون اورونوف و محمد خدابنده لو تازه به ترکیب این تیم اضافه شده اند و از دیدارهای بعدی احتمالا دقایق بیشتری به میدان خواهند رفت. موضوعی که دست اوسمار را برای پیاده کردن ایده هایش بازتر می کند. پرسپولیس در نیم فصل دوم با سیستم 1-3-2-4 وارد زمین می شود و اوسمار برخلاف گل محمدی به بازی با تک مهاجم اعتقاد دارد.

اوضاع پرسپولیس پس از روزهای پرالتهاب اخیر بهتر شده و دیگر خبری از انتقادات از مدیریت و کادر فنی نیست. اوسمار ویرا برخلاف تصور توانسته وضعیت پرسپولیس را بهبود ببخشد و این تیم در آستانه دربی پایتخت در شرایط بسیار خوبی به سر می برد. پیروزی و حتی کسب نتیجه مساوی در دربی می تواند وضعیت اوسمار را در پرسپولیس پایدارتر از قبل کند و به او فرصت بدهد تا توانایی هایش را اثبات کند.

پایان روزهای جنجالی؛ پرسپولیس با اوسمار به آرامش رسید!

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پایان روزهای جنجالی؛ پرسپولیس با اوسمار به آرامش رسید!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پایان روزهای جنجالی؛ پرسپولیس با اوسمار به آرامش رسید!"، کلیک کنید.