پرداخت بیمه بیکاری مشروط شد

پرداخت بیمه بیکاری مشروط شد

به گزارش آزیلاز ،سازمان تامین اجتماعی روز چهارشنبه در اطلاعیه ای تاکید کرد. این سازمان برای اجرای ماده 9 قانون بیمه بیکاری در زمینه آموزش و بازآموزی بیمه شدگانی که به دلایل غیرارادی کار خود را از دست می دهند. با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان فنی و حرفه ای کشور؛ تفاهم نامه سه جانبه امضا کرده است.

ایرنا در خبری نوشت:در این تفاهم نامه که به امضای علی حسن رعیتی فرد معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و مهرداد عظیمی معاون وزیر و رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور رسیده. مقرر شده است سازمان فنی و حرفه ای دوره های آموزش مهارتی ویژه مقرری بگیران بیمه بیکاری را با هدف فراهم آوردن زمینه اشتغال مجدد آنان. متناسب با فرصت های شغلی مورد نیاز بازار کار هر منطقه و نیز تقاضای کارفرمایان برگزار کند.

براساس این گزارش، به موجب این تفاهم نامه ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها ملزم شده اند. مقرری بگیران بیمه بیکاری را که حداقل 6 ماه از مدت دریافت مقرری بیکاری آنان باقی مانده است. براساس سن، جنس، رشته تحصیلی، مهارت و شغل قبلی طبقه بندی کرده و متناسب با نیاز بازار کار منطقه و تقاضای کارفرمایان برای نیروی کار. برای گذراندن آموزش های مهارتی به سازمان فنی و حرفه ای معرفی کنند.

براساس این تفاهم نامه متعهد شده است

سازمان فنی و حرفه ای کشور نیز براساس این تفاهم نامه متعهد شده است. ضمن اجرای دوره های آموزشی متناسب با نیازهای بازار کار هر منطقه و تقاضای کارفرمایان، فهرست مقرری بگیرانی را که از ثبت نام و شرکت در دوره های آموزشی امتناع می کنند. یا این دوره ها را ترک می کنند، در پایان هر ماه به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی ارسال کنند. براساس بند «ب» ماده 8 قانون بیمه بیکاری مصوب سال 1369، مقرری بیمه بیکاری افرادی که بدون عذر موجه از شرکت در دوره های کارآموزی خودداری کنند، قطع خواهد شد.

از دیگر تعهدات سازمان تامین اجتماعی در این تفاهم نامه این است. که با اخذ مستندات هزینه کرد، هزینه های آموزش فنی و حرفه ای را از محل اعتبارات بیمه بیکاری هر 6 ماه یک بار به حساب سازمان آموزش فنی و حرفه ای واریز کند.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرداخت بیمه بیکاری مشروط شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرداخت بیمه بیکاری مشروط شد"، کلیک کنید.