پزشکیان: برای نجات ایران همه باید مشارکت کنند/ اصلاحات بر اساس عدالت

ششمین روز تبلیغات تلویزیونی داوطلبان ریاست جمهوری؛

پزشکیان: برای نجات ایران همه باید مشارکت کنند اصلاحات بر اساس عدالت

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: شعار دولت من «برای ایران با ایرانیان براساس حق و عدالت» است. ایران را یک گروه، یک دسته و یک جناح نمی توانند نجات بدهند همه باید مشارکت کنند. اصلاحات بر اساس عدالت معنا می دهد.

به گزارش خبرنگار سیاست خبرگزاری علم و فناوری آزیلاز، مسعود پزشکیان، نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز شنبه (26 خرداد) به مدت یک ساعت مهمان برنامه «صف اول» شبکه یک سیما بود.

وی در این برنامه ضمن بیان محور ها و برنامه های خود اظهار کرد: من مهرماه 1333 در مهاباد به دنیا آمدم و تا سیکل در مهاباد بودم. در ارومیه به هنرستان رفتم و دیپلم هنرستان گرفتم. خدمت رفتم و یکسال و نیم در زابل بودم سپس به مهاباد برگشتم و وارد دانشگاه پزشکی شدم و این دوره 10 سال طول کشید تا به پایان برسد به دلیل اینکه انقلاب شد.

پزشکیان عنوان کرد: بعد وارد جبهه جنگ شدم و در پشت صحنه ها و پشت جبهه حضور داشتم. بعد از جنگ، حدود سه سال از تحصیل بازماندم و مدیریت جهاد دانشگاهی را بر عهده گرفتم. بعد از آن به تحصیل ادامه دادم. از همان ابتدا نگاهم و تصورم این بود که انقلاب کردیم تا محرومان به آسایش برسند. سپس آزمون جراحی دادم و قبول شدم و در جراحی عمومی نفر دوم امتحانات کتبی شدم.

وی اضافه کرد: ازدواج کردم و همسر مرحومم نیز درس خوان و قابل اعتماد بود. پس از آن فوق تخصص جراحی قلب گرفتم و همسرم نیز در بیمارستان شریعتی فوق تخصص نازایی گرفت. در تصادفی همسرم و یکی از فرزندانم را از دست دادم و از آن پس پدر و مادر فرزندانم بودم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در کسوت وزیر، معاون وزیر و نماینده مجلس فعالیت کرده است، گفت: ما اوایل انقلاب که مسئولیت گرفتم هیچ شخصی را بیرون نکردم، زیرا خود را در جایگاه قاضی قرار نمی دیدم و تصمیم سیاسی نمی گرفتم درحالی که انقلاب شده بود و قدرت داشتم. هیچ گاه به استاد خود بی احترامی نمی کردم.

وی در رابطه با شاخص موفقیت خود برای حل مسائل مردم، گفت: ما انقلاب کردیم که به مردم خدمت کنیم. برای این کار تجربه های منطقه ای و بین المللی را رصد و برای ساختار، مدیریت و برنامه باید فکر می کردم. امکانات کمی داشتیم و زبان، نگاه ما و مسئولان مشترک نبود و زیرساخت ها و منابع نیز پاسخگو نبود.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه زمان جنگ مسئول تیم های اضطراری شدم، گفت: در تمامی عملیات لشکر عاشورا حضور داشتم.

پزشکیان افزود: در حین جنگ، انقلاب فرهنگی شد و اعتصاب و بسته شدن دانشگاه ها از دانشکده ما آغاز و سپس دیگر دانشگاه ها تعطیل شد.

وی بیان کرد: اوایل انقلاب که مسئول گزینش دانشگاه شدم هیچ کسی را اخراج و با هیچ استادی برخورد نکردم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: خودم را در جایگاه قاضی قرار ندادم با اینکه انقلاب بود و قدرت داشتم و می توانستم همه کاری بکنم ولی به هیچ استادی بی احترامی نکردم در حالی که در دانشگاه های دیگر اساتید را اخراج می کردند.

پزشکیان ادامه داد: در آن شرایط بسیاری از روستا ها خانه بهداشت نداشت بنابراین اعلام کردم که می خواهیم در عرض 2 ماه، 500 خانه بهداشت به نام 500 شهید بسازیم که در این رابطه 630 خانه بهداشت را طی مدت 6 ماهه به اتمام رساندیم و من و بچه هایم در روستا ها کارگری می کردیم.

وی یادآورشد: سال بعد 50 مرکز بهداشتی ساختیم و همه این اقدامات باعث شد معاون وزیر شوم و سپس وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شدم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به اینکه مدیران ما تصور نمی کردند یک رئیس دانشگاه و جراح قلب فرزندانش را برای کارگری به روستا ببرد، افزود: مریض نباید به خاطر نداشتن پول، خانه و زندگی خود را بفروشد. مریض وقتی وارد بیمارستان می شود نباید به جز بیماری دغدغه دیگری داشته باشد. امروزه بیماران در بیمارستان ها به خاطر نداشتن پول گرفتار هستند.

پزشکیان بیان کرد: شعار دولت من «برای ایران با ایرانیان براساس حق و عدالت» است. ایران را یک گروه، یک دسته و یک جناح نمی توانند نجات بدهند همه باید مشارکت کنند. اصلاحات بر اساس عدالت معنا می دهد.

وی با تاکید بر اینکه باید کاری کنیم تا بر اساس عدالت با حقوق مناطق مختلف کردستان، لرستان، بلوچستان و سیستان، خوزستان برخورد شود، اظهار کرد: من به عنوان یک انسان حق دارم انتخاب کنم چگونه زندگی کنم و چگونه بپوشم و چگونه راه بروم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: نباید حقوق افراد را ندیده بگیریم، اگر اجازه دهیم حق شان را داشته باشند ما دعوایی نداریم.

پزشکیان ادامه داد: قانون میثاق مشترک جامعه است که همه باید به آن پایبند باشند، اما اگر قانونی بنویسیم که حقوق عده ای را نادیده بگیرد اجرای قانون با مشکل مواجه می شود.  

سه قوه باید به قانون پایبند باشند 

وی تصریح کرد: وقتی قانون مبتنی بر عدالت باشد، قوای مختلف نباید با هم اختلاف داشته باشند. باید به چیزی که نوشتند و تبدیل به قانون کرده اند پایبند باشند.

پزشکیان ادامه داد: مشکلات جامعه زایده آن است که آدم های درست را در جای درست قرار ندادیم.

وی با اشاره به اینکه برای کشورم در چهارچوب حق و عدالت کار کردم، یادآور شد: مگر می شود از حق و عدالت صحبت کنیم و با کسی که حق را می گوید برخورد کنیم. در این جامعه دانشجو اعتراض کرده، اما او را بیرون و تحریمش کردند و به او اَنگ چسباندند، ما باید خودمان را اصلاح کنیم، نه اینکه با او برخورد کنیم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: جامعه نمی تواند به صلاح برسد مگر آنکه حاکمان صالحی داشته باشد و هیچ حاکم صالح و دستکاری در صلاح نمی ماند مگر آنکه ملت در برابر او مطالبه گر باشند، زیرا قدرت به سمت دیکتاتوری لغزندگی دارد لذا باید اجازه بدهیم جامعه مطالبه گر باشد.

پزشکیان خاطرنشان کرد: حق نداریم به خاطر مطالبه گری کسی را زندانی و اخراج کنیم.

در حال بروزرسانی…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پزشکیان: برای نجات ایران همه باید مشارکت کنند/ اصلاحات بر اساس عدالت" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پزشکیان: برای نجات ایران همه باید مشارکت کنند/ اصلاحات بر اساس عدالت"، کلیک کنید.