پوستر نوزدهمین دوره اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم رونمایی شد

نوزدهمین دوره اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم آغاز و از پوستر این دوره رونمایی شد.

به گزارش آزیلاز، حجت الاسلام تقی زاده -رییس سازمان دارالقرآن کریم- پیش از ظهر امروز یک شنبه (9اردیبهشت ماه) در نشست خبری دبیرخانه ملی اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم که در سازمان دارالقرآن کریم برگزار شد، با اشاره به موضوع اهمیت حفظ قرآن کریم و انس با قرآن اظهار کرد: براساس نظرسنجی که در ایام ماه رمضان انجام دادیم 75درصد از کسانی که در نظرسنجی شرکت کردند از عدم حفظ قرآن حسرت می خوردند.

وی در ادامه با اشاره به موضوع حفظ موضوعی آیات قرآن، تصریح کرد: در زمینه حفظ موضوعی با طرح «زندگی با آیه ها» توانستیم دروازه ای را برای مخاطبین ایجاد کنیم که هر کسی بتواند 100 آیه براساس این طرح یادگرفته و سپس به سمت حفظ کل بروند.

رییس سازمان دارالقرآن کریم در مورد حفظ عمومی بیان کرد: براساس نظر نخبگان به این نتیجه رسیدیم که آموزش و پرورش و سازمان دارالقرآن کریم شرایطی فراهم کنند که همه به حفظ عمومی وارد شوند که خوشبختانه تا به امروز 50هزار نفر ثبت نام و نزدیک 70درصد نیز در آزمون ها شرکت کردند.

تقی زاده در خصوص حفظ تخصصی نیز یادآور شد: ما امسال نوزدهمین دوره اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم را داریم که یک سنجش ویژه در حوزه حفظ است، متاسفانه این دوره ها به خوبی شناسانده نشده است در حالی که این آزمون فرصت خوبی برای جامعه قرآنی است.

در بخش دیگری از این نشست، میکاییل باقری -مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش- با اشاره به طرح «زندگی با آیه ها» گفت: ما در حوزه آموزش و تبلیغ و ترویج در آموزش و پرورش اتفاقات زیادی را رقم زده ایم، در دوره دبستان با چند سوره و در مقاطع دیگر به چند جزء می رسد که نهایتا 300هزار نفر در سطوح مختلف در رقابت های ما حضور دارند.

وی ادامه داد: آموزش هم در سه سطح داریم که حفظ موضوعی یکی از ارکان اصلی است، همچنین دانشگاه فرهنگیان نیز یکی از شرایط حضور تسلط به موضوع قرآنی برای معلمان است. حفظ ترتیلی و تخصصی را نیز داریم که در مدارس شبانه روزی و دارالقرآن ها اتفاق می افتد.

محمدعلی خواجه پیری از اساتید قرآنی نیز در بخش دوم این نشست با بیان اینکه اگر همه در جامعه قرآنی یکدست شویم اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد، تصریح کرد: برای طرح مسطورا دوم همه باید اطاق فکر تشکیل داده و کار جدیدی را رقم بزنیم زیرا اصل طرح خوب است اما نباید دچار تکرار شود.

وی ابراز کرد: طرح مسطورا جواب داده اما باید نقاط قوت و ضعف آن را بررسی کنیم، زیرا اصل طرح خوب است اما نباید دچار تکرار شود.

در پایان بخش این نشست از پوستر نوزدهمین دوره اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم رونمایی شد.

پوستر نوزدهمین دوره اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم رونمایی شد

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پوستر نوزدهمین دوره اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم رونمایی شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پوستر نوزدهمین دوره اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم رونمایی شد"، کلیک کنید.