پیروزی دختران والیبال ایران مقابل قزاقستان

پیروزی دختران والیبال ایران مقابل قزاقستان

تیم ملی والیبال دختران ایران در پنجمین دیدار خود در قهرمانی آسیا نوجوانان موفق به شکست قزاقستان شد تا در آستانه ثبت رکورد جدیدی در قاره کهن قرار گیرد.

به گزارش آزیلاز، پانزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان دختر زیر ۱۸ سال آسیا از ۲۷ خرداد تا سوم تیرماه در ناخون پاتوم کشور تایلند پیگیری می‌شود و تیم ملی نوجوانان دختر ایران هشتمین حضور خود در این رقابت‌ها را تجربه می‌کند.

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران از ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح امروز (شنبه دوم تیرماه) به وقت تهران برای کسب عنوان پنجم تا هشتم این رقابت‌ها به مصاف قزاقستان رفت.

ملی پوشان ایران در این مسابقه سه بر یک به پیروزی رسیدند تا ضمن کسب دومین برد در این رقابت‌ها، فردا در آخرین دیدار برای کسب رتبه پنجم به میدان بروند.

شاگردان فاطمه شعبان خمسه در ست دوم این دیدار ۲۵ بر ۲۳ نتیجه را واگذار کردند اما در ست‌های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر۱۳، ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۱۳ به پیروزی رسیدند تا سه بر یک فاتح مسابقه برابر قزاقستان شوند.

معصومه قدمی، مبینا کریمی، یسنا آهنکوب‌رو، هستی واحدی، یلدا جعفری و مریم قاضی راد (لیبرو)، ترکیب تیم ایران در ابتدای این مسابقه بودند.

تیم ملی نوجوانان دختر ایران در مرحله مقدماتی یک پیروزی برابر فیلیپین و یک ناکامی برابر ژاپن تجربه کرد و به جمع هشت تیم برتر مسابقات راه یافت.

شاگردان شعبان خمسه در مرحله دوم مسابقات مغلوب تیم چین‌تایپه و کره‌جنوبی شدند تا از راه یابی به جمع چهار تیم برتر رقابت‌ها بازبمانند.

ملی‌پوشان ایران فردا در آخرین دیدار خود در این رقابت‌ها برای کسب رتبه پنجم جدول به مصاف برنده مسابقه امروز ازبکستان و کره‌جنوبی خواهند رفت.

والیبال نوجوانان دختر ایران تا کنون در هفت دوره این رقابت‌ها شرکت کرده است که رتبه هفتمی در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ بهترین جایگاه کسب شده ایران در این مسابقات است. بدین ترتیب تیم ایران که تا کنون رتبه ششمی‌اش قطعی شده است، در آستانه ثبت رکورد جدیدی در قاره‌ کهن آسیا است تا بهترین عملکرد تاریخ خود را در این مسابقات ثبت کند.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیروزی دختران والیبال ایران مقابل قزاقستان" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیروزی دختران والیبال ایران مقابل قزاقستان"، کلیک کنید.