پیش بینی بورس شنبه 11 فروردین 1403 / بورس تهران روی مدار تعادل قرار گرفت؟

پیش بینی بورس شنبه 11 فروردین 1403 / بورس تهران روی مدار تعادل قرار گرفت؟

به گزارش خبرگزاری آزیلاز، نشانه های مثبت نهفته در آمار و ارقامی که معاملات تالار شیشه ای منعکس می کند، نوید انتظارات مثبت سهامداران نسبت به هفته آتی را حکایت می کند. با این وجود سیاست تثبیت نرخ نیمایی دلار، همچنان بازار را بی بهره از پتانسیل بالای خود نگه داشته است.

تجارت نیوز در گزارشی نوشت: در پایان معاملات آخرین روز کاری هفته جاری، دماسنج اصلی تالار شیشه ای با رشد 0.53 درصدی، معادل 11 هزار و 960 واحد از ارتفاع این شاخص در سطح دو میلیون و 261 هزار و 386 واحدی قرار گرفت.

رشد ارتفاع نماگر اصلی بازار سرمایه در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم وزن به عنوان نشان دهنده روند عمومی قیمت شرکت های کوچک و متوسط، عملکردی موازی را به ثبت رساند. شاخص هم وزن نیز با رشد 0.36 درصدی (معادل دو هزار و 781 واحد) در پله 770 هزار واحدی قرار گرفت.

معاملات بورس تهران در آیینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم) را در روز چهارشنبه، چهار هزار و 15 میلیارد تومان نشان می داد.

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات روز چهارشنبه را 14.9 میلیارد برگه سهم نشان می دهد. کارشناسان معتقدند هر چه حجم معاملات در محدوده های فعلی شاخص کل، سطوح بالاتری را لمس کند، چشم انداز روشن تری از موج تازه شاخص کل در ذهن سهامداران ترسیم می شود. چرا که ورود سهامداران تازه نفس، راه صعود را هموارتر می کند.

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز از ورود سرمایه آن ها به بازار سهام حکایت دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز چهارشنبه بورس از ورود 183 میلیارد و 800 میلیون تومانی پول حقیقی از سهام، حق تقدم و صندوق های سهامی خبر می دهد.

پیش بینی بورس شنبه 11 فروردین 1403

برخلاف سنت همیشگی چهارشنبه ها، ورود پول از جانب حقوقی ها در دقایق پایانی معاملات شدت گرفت و این موضوع نوید انتظارات مثبت اهالی بازار نسبت به بازدهی نمادها در هفته آتی را می دهد.

همچنین بیش از 73 نماد در جریان معاملات روز چهارشنبه، به صف خرید نشستند که نشانه مثبت دیگری برای بازگشایی بازار در روز شنبه آتی به شمار می رود.

نباید از تاثیر بازگشایی نماد «ذوب» و تاثیر آن بر کلیت بازار غافل شد. با استارت مجدد معاملات سهام ذوب آهن، بازار کمی از حالت خنثی خارح شد و رنگ سبز نقشه بازار بیشتر به چشم آمد.

با این وجود، سیاست تثبیت نرخ دلار نیما، همچنان متهم ردیف اول کم رمق بودن بازار در روزهای ابتدایی سال نو است. در صورتی که سیگنال هایی مبنی بر وجود اراده از سوی بانک مرکزی در راستای کاهش فاصله میان نرخ نیما و آزاد اسکناس دلار صادر شود، بازار با پتانسیل بالایی شروع به رشد خواهد کرد.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی بورس شنبه 11 فروردین 1403 / بورس تهران روی مدار تعادل قرار گرفت؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی بورس شنبه 11 فروردین 1403 / بورس تهران روی مدار تعادل قرار گرفت؟"، کلیک کنید.