پیش بینی جالب یک کارشناس درباره قیمت خودرو در بازار/ تخت گاز قیمت ها در هفته آینده ادامه دارد؟

به گزارش خبرگزاری آزیلاز، قیمت خودرو امروز، جمعه 17 فروردین 1403 یکی از باثبات ترین روزهای خود را پس از بازگشایی بازارها سپری می کند. اغلب خودروها در ثبات به سر می برند که به دلیل تعطیلی بنگاه های معاملات در روز جاری است.

تجارت نیوز در گزارشی نوشت: روز گذشته نرخ دلار باز هم با تاثیر گرفتن از تشدید تنش ها در منطقه و حمله تروریستی به بندر چابهار، جهش دیگری را تجربه کرد و در بازار آزاد با نرخ های حدود 64 هزار تومان نیز معامله شد. همین موضوع می تواند کار را برای بازار خودرو سخت کند و احتمالاً آغاز هفته آینده نیز تخت گاز قیمت ها ادامه دار باشد.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی از آغاز امروز در برخی موارد با افت و خیز جزیی همراه است.

ساینا S دنده ای یکی از سدان های ارزان قیمت بازار به شمار می رود که نسبت به روز گذشته رشد چهار میلیون تومانی دارد و به 449 میلیون تومان رسیده.

کوییک دنده ای S، هاچ بک اقتصادی سایپا اما از آغاز امروز، هیچ تغییری نداشته است و با همان نرخ 436 میلیون تومان معامله می شود.

پژو 207i با موتور TU3 هم که ارزان ترین نسخه از این خودرو محسوب می شود، چهار میلیون تومان گران تر شده و با 674 میلیون تومان قابل خریداری است.

سمند سورن پلاس از ابتدای امروز یکی از رکوردداران افزایش قیمت در بازار داخلی ها به شمار می رود که 12 میلیون تومان گران تر شده و به نرخ 782 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

قیمت روزانه خودرو داخلی 2_page-0001 (1)

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی به دلیل معامله محدودتر، تغییرات کمتری نسبت به داخلی های بازار دارد.

ام وی ام X22 Pro دنده ای که جزو ارزان ترین کراس اوورهای جدید مونتاژی بازار شناخته می شود، در روزهای گذشته 42 میلیون تومان افزایش قیمت داشت که از ابتدای امروز هم 10 میلیون تومان دیگر گران شد و سرانجام به نرخ 935 میلیون تومان رسید.

آریزو 5 اسپرت یکی دیگر از محصولات مدیران خودرو است که امروز تغییری ندارد و با یک میلیارد و 395 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

جک S5، کراس اوور محبوب کرمان موتور در بازار مونتاژی ها نیز از ابتدای روز هیچ تغییری نداشته است و با یک میلیارد و 655 میلیون تومان معامله می شود.

دیگنیتی پرستیژ یکی از گران ترین محصولات مونتاژی بهمن موتور شناخته می شود که بدون تغییر نسبت به روز گذشته و به قیمت دو میلیارد و 310 میلیون تومان قابل خریداری است.

قیمت روزانه خودرو خارجی 2_page-0001 (1)

پیش بینی قیمت خودرو در هفته آینده

عمادالدین جعفری، کارشناس بازار خودرو بیان کرد: بازار خودرو، فروردین 1403 را به صورت طوفانی آغاز کرد و با توجه به نوسانات نرخ ارز، قیمت خودروها رشد زیادی داشتند. اگر چه قیمت ها بالا رفته است، اما بسیاری از خریداران هنوز هم روی خوشی به بازار نشان نمی دهند و معاملات، آن طور که باید انجام نمی گیرد.

او ادامه داد: قیمت خودروها رشد عجیبی داشت، اما در حال حاضر مردم چشم انتظار اعلام قیمت های درب کارخانه جدید از سوی خودروسازان هستند تا تصمیم خود را برای خرید یا فروش بگیرند. نرخ ارز نیز معلوم نیست که در همین سطح باقی بماند یا دوباره کاهشی شود، اما با توجه به وضعیت موجود به نظر می رسد که در هفته آینده هم قیمت ها صعودی باشند.

جعفری در نهایت گفت: البته فروش اقساطی خودرو توسط برخی از مونتاژکاران همچون مدیران خودرو باعث فروکش هیجانات در بازار می شود و بازار را همچنان در رکود نگه می دارد. امید است تا دیگر خودروسازان نیز با آغاز فروش اقساطی از افزایش قیمت بیشتر و التهاب بازار جلوگیری کنند.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی جالب یک کارشناس درباره قیمت خودرو در بازار/ تخت گاز قیمت ها در هفته آینده ادامه دارد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی جالب یک کارشناس درباره قیمت خودرو در بازار/ تخت گاز قیمت ها در هفته آینده ادامه دارد؟"، کلیک کنید.