پیش بینی وزش باد شدید، گرد و خاک و رعد و برق در تهران – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

پیش بینی وزش باد شدید، گرد و خاک و رعد و برق در تهران - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آزیلاز، پدرام قودجانی رییس مرکز عملیات اضطراری (EOC ) شهر تهران گفت: پیرو هشدار سطح زرد شماره 18 اداره کل هواشناسی استان تهران به استحضار شهروندان می رساند از تاریخ یکشنبه 20 خرداد تا اواخر چهارشنبه 23 خرداد احتمال وزش باد خیلی شدید و خیزش گرد و خاک در استان تهران به ویژه نیمه جنوبی و غربی و نیز احتمال رگبار باران، رعد و برق و در نقاط مستعد بارش تگرگ در نیمه شمالی استان به ویژه دامنه و ارتفاعات وجود دارد.

وی گفت: لذا در این رابطه ضمن اطلاع رسانی این مهم به دستگاه های ذیربط، هماهنگی لازم جهت احراز آمادگی سازمان های عضو ستاد مدیریت بحران کلانشهر تهران و مناطق 22 گانه صورت گرفته تا تمهیدات لازم در خصوص سقوط بعضی اجسام از ارتفاع و خسارت به سازه های موقت مانند داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی، تجهیزات موجود در نقاط مرتفع مانند برج ها و دکل ها، خطر شکستن درختان کهنسال و نهال ها، در پاره های دامنه ها و ارتفاعات گاهی رگبار باران و نیز کاهش دید در برخی نقاط و … اندیشیده و در صورت رخداد حادثه ضمن پیگیری سریع در رفع موضوع، گزارش مربوطه را به این مرکز منعکس کنند.

رییس مرکز عملیات اضطراری(EOC) سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با ارایه توصیه هایی به شهروندان گفت: از شهروندان نیز درخواست می شود در طول زمان هشدار ضمن احتیاط در عبور و مرور جاده ای، از استحکام سازه های موقت و سست مانند داربست ها اطمینان پیدا کرده، در مکان های مرتفع مستقر نشده و از تردد و توقف کنار درختان و سازه های ناتمام و بستر مسیل ها و حاشیه رودخانه ها خودداری شود.

وی بر لزوم احتیاط در سفرها به ویژه در نواحی کوهستانی و گردنه ها، پرهیز از صعود به ارتفاعات و احتیاط در فعالیت طبیعت گردی تاکید کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی وزش باد شدید، گرد و خاک و رعد و برق در تهران – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی وزش باد شدید، گرد و خاک و رعد و برق در تهران – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.