چند توصیه برای خواب بهتر با مصرف لبنیات

چند توصیه برای خواب بهتر با مصرف لبنیات

بررسی ها بیانگر این است مصرف شیر و لبنیات بر کیفیت خواب اثر می گذارد.

به گزارش آزیلاز، با توجه به اینکه کمبود خواب با بسیاری از پیامدهای منفی سلامت جسمی و روانی مرتبط است؛ یک مسیله مهم در حوزه بهداشت عمومی به حساب می آید. 

با توجه به اینکه کمبود خواب می تواند با پیامدهای منفی همراه باشد بسیاری از مردم به دنبال درمان های خانگی ساده برای بهبود کیفیت الگوی خواب هستند.

خوردن یک لیوان شیر گرم قبل از خواب، جزو روش های سنتی برای خواب بهتر به حساب می آید. خوردن یک لیوان شیر گرم قبل از خواب، سنتی است که در طول نسل های مختلف به منظور ایجاد آرامش، تسکین اضطراب و تسهیل خواب به کار گرفته شده است. 

بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، تریپتوفان یک «اسید آمینه» است که در غذاهای حاوی پروتیین وجود دارد و نقش مهمی در انتقال دهنده عصبی به سرتونین دارد. سروتونین، عامل تقویت خلق وخو است و سبب آرامش می شود و به عنوان پیش ساز در تولید هورمون ملاتونین عمل می کند.

ملاتونین، به عنوان هورمون خواب معرفی شده و توسط مغز ترشح می شود و بدن را برای ورود به چرخه خواب آماده می کند.

بررسی ها بیانگر این است، مصرف شیر و لبنیات به طور کلی باعث بهبود کیفیت خواب و تاثیر مثبت بر سلامت جسمی و روانی می شود. شیر و محصولات لبنی به میزان قابل توجهی تریپتوفان دارند و پیش ساز تولید ملاتونین است.

پروتیین «لاکتالبومین» شیر، بیشترین میزان تریپتوفان در بین پروتیین های غذایی است.

هنگامی که غلظت گلوکز خون بالاست مقدار بیشتری از تریپتوفان از سد خونی مغزی عبور می کند و منجر به خواب بهتر می شود. به منظور خواب بهتر، شیر را با کمی عسل یا ماست حاوی چند تکه میوه شیرین مثل خرما ترکیب شود.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چند توصیه برای خواب بهتر با مصرف لبنیات" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چند توصیه برای خواب بهتر با مصرف لبنیات"، کلیک کنید.