چهار دستاورد کلیدی عملیات وعد الصادق برای محور مقاومت

چهار دستاورد کلیدی عملیات وعد الصادق برای محور مقاومت

تابوی خودساخته ای که رژیم صهیونیستی و رسانه های حامی آن از حمله به اسراییل ایجاد کرده بودند و حمله نظامی جمهوری اسلامی را تهدید و ادعای توخالی توصیف می کردند، شکسته شد و جمهوری اسلامی در عمل ثابت کرد که تهدید های تمامی این سال ها در صورت لزوم به وقوع می پیوندد.

گروه پژوهش خبرگزاری علم و فناوری آزیلاز- سیدامیرعلی ناقدی؛ حمله دلیرانه موشکی سپاه پاسداران به پایگاه های نظامی رژیم صهیونیستی، دستاوردهای زیادی برای انقلاب اسلامی داشت که در این یادداشت بصورت مختصر تلاش می کنیم این دستاوردها شرح داده شود.

* شکستن تابوی خودساخته

اولاً تابوی خودساخته ای که رژیم صهیونیستی و رسانه های حامی آن از حمله به اسراییل ایجاد کرده بودند و حمله نظامی جمهوری اسلامی را تهدید و ادعای توخالی توصیف می کردند، شکسته شد و جمهوری اسلامی در عمل ثابت کرد که تهدیدهای تمامی این سال ها در صورت لزوم به وقوع می پیوندد.

* دستاورد اخلاقی و انسانی

دومین دستاورد، دستاورد اخلاقی و انسانی نظام مقدس جمهوری اسلامی در پس این حمله بود. رژیم صهیونیستی کنسولگری را بر خلاف تمام عرف های دیپلماتیک و جهانی، مورد حمله و تعرض قرار می دهد؛ جمهوری اسلامی به عنوان اصلی ترین رکن محور مقاومت پایگاه نظامی که تا دندان مسلح به پدافند و سلاح هست را مورد هدف قرار می دهد. حتی اگر قرار بود عدالت به معنای برابری و مساوات در این ماجرا رعایت شود، پاسخ تعرض به کنسولگری می توانست حمله به کنسولگری و سفارت و یا شهروندان رژیم نامشروع اسراییل باشد.

اما جمهوری اسلامی که پدر معنوی محور مقاومت هم هست، همانطور که به دلاور مردان حماس نیز آموزش داده و همگان شاهد برخورد انسانی این دلاور مردان با اسرای رژیم کودک کش صهیونیستی بودند، برخورد انسانی را در اولویت عملکرد خود همانند همیشه قرار داد. بله عدالت در جمهوری اسلامی به معنای مساوات نیست که اگر بود اسراییل تاوان به مراتب سنگین تر و بنیان کن تری می پرداخت.

چهار دستاورد کلیدی عملیات وعد الصادق برای محور مقاومت

تصور کنید که اگر موشک های جمهوری اسلامی به مناطق مسکونی که حفاظت کمتری دارند، شلیک می شد؛ درصد به مراتب بیشتری اصابت به هدف می توانست داشته باشد.

* زیر سوال بردن هیمنه رژیم کودککش

اما به عنوان سومین دستاورد، پاداش برخورد انسانی جمهوری اسلامی علاوه بر موفقیت مادی و معنوی در این عملیات، زیر سوال بردن هیمنه رژیم کودککش است که مدعی بود هیچ گروه نظامی از پس پدافند او بر نخواهد آمد. هیمنه ای که البته پیشتر نیز توسط مقاومت اسلامی حماس و حزب الله لبنان شکسته شده بود. قضاوت تاریخ نیز در مورد عملیات حماسی جمهوری اسلامی در جای خود باقی می ماند. عملیاتی که هم موفقیت نظامی در ضربه و آسیب به دشمن داشت و هم بار دیگر چهره اسلامی و حقیقتاً رحمانی اسلام ناب را به همگان نشان داد.

* روحیه بخشی به رزمندگان مقاومت

روحیه بخشی به رزمندگان مقاومت نیز دستاورد دیگر این عملیات شجاعانه بود که بیش از 6 ماه است درگیر جنگی سخت با رژیم صهیونیستی شده اند و فشارهای امنیتی، اقتصادی و روانی طبیعتاً بر آنها وجود داشته است. انتشار فیلم های متعدد و پیام های بی شمار خوشحالی و شادی عمیق مردم جغرافیای مقاومت خود گواهی بر این مدعاست.

در یک جمع بندی کلی می توان گفت دستاورد اخلاقی و انسانی، از مهمترین دستاوردهای این حمله بود. رژیم صهیونیستی کنسولگری را بر خلاف تمام عرف های دیپلماتیک و جهانی، مورد حمله و تعرض قرار می دهد؛ جمهوری اسلامی به عنوان اصلی ترین رکن محور مقاومت پایگاه نظامی که تا دندان مسلح به پدافند و سلاح هست را مورد هدف قرار می دهد. این گزاره در کنار صدها مورد رسانه ای شده دیگر از رفتارهای انسانی جبهه مقاومت در مقابل ددمنشی و توحش رژیم صهیونیستی، امروز چنان تنفر عمیقی از این رژیم حتی در جوامع غربی ایجاد کرده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چهار دستاورد کلیدی عملیات وعد الصادق برای محور مقاومت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چهار دستاورد کلیدی عملیات وعد الصادق برای محور مقاومت"، کلیک کنید.