کلنگ زنی خطوط 8، 9 و 11 مترو تهران پس از نیمه شعبان – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

کلنگ زنی خطوط 8، 9 و 11 مترو تهران پس از نیمه شعبان - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آزیلاز، عبدالمطهر محمدخانی، سخنگوی شهرداری تهران اعلام کرد: روزهای اخیر هر 2 تا 3 ساعت یک خبر کذب و شایعه علیه شهرداری و نهادهای مختلف با نزدیک شدن به انتخابات منتشر و بازار شایعات داغ و تلاش برای ناامید کردن مردم از حضور در انتخابات طبیعی است.

وی با بیان اینکه تلاش ما این بوده که به طور کلی پاسخ صریح و روشن به نقدها و سوالات داشته باشیم افزود: قبلاً با احتساب روزهای تعطیل هر روز یک دروغ علیه شهرداری تهران منتشر می شد؛ البته این موارد از سوی رسانه های رسمی انجام نشده و بیشتر از سوی گروه های حاضر در فضای مجازی بوده است. ممکن است بخشی از برخی نقدها را قبول نداشته باشیم و نمی توانیم بگوییم نقد رسانه ها دروغ است اما در مجموع روزانه یک دروغ علیه شهرداری منتشر شده است.

سخنگوی شهرداری تهران بیان داشت: شهرداری از تمام ظرفیت خود برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات استفاده خواهد کرد. در ایجاد زمینه برای حضور مردم حتماً فعالیت خواهیم کرد اما فعالیت های سیاسی جز خطوط قرمز ماست. همانطور که شهردار تهران نیز پیش از این اعلام کرده فعالیت های سیاسی به نفع جریانات و احزاب خط قرمز ماست. استفاده از ظرفیت های شهرداری به نفع جریانات بدون فوت وقت مورد برخورد قرار خواهد گرفت

وی بیان داشت: در آستانه 30 امین ماه فعالیت مدیریت شهری هستیم؛ در این مدت فاز اول بزرگراه شهید بروجردی به طول 3.7 کیلومتر به بهره برداری رسید و 18 تقاطع غیر همسطح نیز در دستور کار قرار گرفت که در همین راستا تقاطع بزرگراه شهید نواب- تندگویان در فاز اول تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: انعقاد قرارداد 791 واگن مترو یکی از اتفاقات مهم امسال بود و بهره برداری از سه ایستگاه مترو در خط 6 و یک ایستگاه تقاطعی در خط هفت در ایام پیش رو انجام خواهد شد.

سخنگوی شهرداری تهران همچنین از کلنگ زنی خطوط 8، 9 و 11 مترو پس از نیمه شعبان خبر داد.

وی از خرید 2 هزار و 500 دستگاه اتوبوس از خودروسازان داخلی خبر داد و بیان داشت: به همین میزان اتوبوس برقی نیز خریداری شده و از ابتدای سال آینده وارد خطوط خواهند شد.

محمدخانی ادامه داد: در حال حاضر غیر از قراردادهای تامین واگن، خطوط مترو و تامین اتوبوس و تاکسی در دیگر بخش ها قرارداد قطعی وجود ندارد و در قالب تفاهم دنبال می شود، که برخی از این موارد به تایید شورا و یا طی مسیر در دولت نیاز دارد.

وی ادامه داد: تلاش ما در برقی سازی، مترو و دیگر بخش ها این است که اگر انتقال قطعی تکنولوژی از چین به ایران صورت بگیرد، این اقدام انجام خواهد شد.

محمدخانی با اشاره به توسعه کمربند سبز تهران به میزان دو هزار هکتار در سال جاری گفت: افتتاح 40 بازار میوه و تره بار نیز در این دوره دنبال و جهش خوبی در این حوزه دنبال شد.

وی در مورد جمع آوری معتادان متجاهر گفت: افزایش ظرفیت پذیرش معتادان متجاهر به میزان 7 هزار و 500 تخت در سال جاری نیز از اقدامات امسال بود.

محمدخانی در پاسخ به سوالی مبنی بر روند مسکن سازی توسط شهرداری و ماجرای ورود چینی ها به این موضوع اظهار داشت: صنعتی سازی مسکن از سوی برخی شرکت های داخلی دنبال می شود و شرکت های خارجی نیز در این زمینه تجربه خوبی دارند. در کنار سرمایه گذاری چینی ها برای توسعه مسکن و نوسازی بافت فرسوده، این موضوع بررسی خواهد شد که آیا صنعتی سازی مسکن توسط شرکت های چینی انجام شود یا توان داخلی آن وجود دارد؟

وی گفت: در خصوص مسکن گفت وگوهای جدی دنبال شده اما هنوز به قرارداد قطعی نرسیده ایم. در روزهای اخیر در فضای مجازی شایعه خنده دار حضور زندانیان چینی برای ساخت و ساز در تهران مطرح شد.

محمدخانی اعلام کرد: مسکن سازی بر اساس طرح تفصیلی صورت می گیرد و در کلانشهرهایی همچون تهران برای بخش هایی از شهر به ویژه بافت فرسوده، گریزی از بلندمرتبه سازی در چارچوب های طرح تفصیلی وجود ندارد.

وی در ادامه بیان داشت: در 20 فروردین سال آینده و سالروز شهادت شهید آوینی خانه روزنامه نگاران شهر افتتاح خواهد شد، که خانه روزنامه نگاران در یکی از خانه های قدیمی به بهره برداری خواهد رسید و در حال حاضر تامین تجهیزات آن انجام می شود.

سخنگوی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: درمجموع ظهور و بروز شهردار تهران در مواجهه با رسانه ها و در معرض پاسخ بودن شهردار بی نظیر است و در بین شهرداران سابق پایتخت، این حضور بی سابقه است.

خبر در حال تکمیل است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کلنگ زنی خطوط 8، 9 و 11 مترو تهران پس از نیمه شعبان – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کلنگ زنی خطوط 8، 9 و 11 مترو تهران پس از نیمه شعبان – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.