گزارش BBC در باره نیکا شاه کرمی تناقض های متعدد دارد

گزارش BBC در باره نیکا شاه کرمی تناقض های متعدد دارد

به گزارش آزیلاز روزنامه ایران نوشت:در ویدیویی که از این گفت وگو منتشر شده، مجری بی بی سی فارسی سوالات خود را از کاغذ می پرسد و خبرنگار بی بی سی جهانی نیز از روی کاغذی که در مقابلش قرار دارد پاسخ سوالات مجری را از رو می خواند و سپس مترجم، پاسخ ها را به زبان فارسی برگردان می کند!

این درحالی است که نویسنده گزارش بی بی سی جهانی درباره نیکا شاکرمی، در این گفت وگو اذعان دارد که اسناد ادعایی در گزارشش، گاف ها و تناقضات متعددی داشته است. وی همچنین از پاسخ به این سوال که اسناد از کجا به دست بی بی سی رسیده، طفره می رود.

پس از انتشار ویدیوهای این گفت وگو، یک کاربر فضای مجازی درباره آن اظهار کرد که بخش فارسی BBC آمد ابروی بخش جهانی را درست کند، چشمش را هم کور کرد! برخی دیگر از کاربران فضای مجازی تدارک چنین مصاحبه ای را شراکت بخش فارسی BBC با پروژه دولت انگلیس برشمردند.
این کاربران همچنین معتقدند که جعل چنین گزارشی نه تنها به خاطر پروژه تبلیغاتی علیه ایران در اثنای درگیری های غزه بوده بلکه ارجاع این ماموریت به بخش BBC جهانی بدین خاطر صورت گرفته است که کلیه رسانه های فارسی زبان خارج نشین به عنوان بازتاب دهنده این گزارش در پروژه مشارکت کنند. چرا که اگر بخش فارسی BBC این گزارش را منتشر می کرد، به دلیل اختلافات موجود میان شبکه های فارسی زبان (علی الخصوص BBC و اینترنشنال)، احتمال پوشش ناکافی پروژه از سوی سایر فارسی زبان ها بالا می رفت.

پمپاژ دروغ به نفع پلیس امریکا
گزارش جعلی و سندسازی بی بی سی جهانی در ارتباط با نیکا شاکرمی علاوه بر کاربران ایرانی، واکنش کاربران خارجی شبکه های اجتماعی را هم در پی داشت. این کاربران با اشاره به سندسازی بی بی سی، از این رسانه انگلیسی خواستند که به جای دروغ پردازی علیه ایران به پوشش سرکوب دانشجویان دانشگاه های امریکا توسط پلیس این کشور بپردازند و جنایت های رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را به تصویر بکشد. این کاربران معتقدند که شبکه انگلیسی بی بی سی برای به حاشیه بردن اقدامات ضد حقوق بشری پلیس امریکا، دست به دروغ سازی علیه ایران زده است.
دو روز از انتشار گزارش بی بی سی جهانی در ارتباط با مرگ نیکا شاکرمی می گذرد. به رغم اذعان بخش فارسی این رسانه به سندسازی، بی بی سی درقبال انتقادات و مطالبه کاربران برای ارایه اسناد اصلی سکوت کرده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزارش BBC در باره نیکا شاه کرمی تناقض های متعدد دارد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزارش BBC در باره نیکا شاه کرمی تناقض های متعدد دارد"، کلیک کنید.