یوگا برای مغز زنان در معرض خطر آلزایمر مفید است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

یوگا برای مغز زنان در معرض خطر آلزایمر مفید است - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آزیلاز به نقل از مدیسن نت، به گفته محققان، این مطالعه نمی تواند ثابت کند که این روش باستانی شروع آلزایمر را به تعویق می اندازد یا از آن جلوگیری می کند، اما به نظر می رسد برخی از اشکال زوال عصبی را معکوس می کند.

دکتر «هلن لاورتسکی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه لس آنجلس، گفت: «یوگا برای کاهش استرس، بهبود سلامت مغز، عملکرد ذهنی حافظه و کاهش التهاب و بهبود انعطاف پذیری عصبی مفید است.»

محققان خاطرنشان کردند از آنجایی که زنان بیشتر عمر می کنند و با افزایش سن تحت تاثیر تغییرات سطح استروژن قرار می گیرند، احتمال ابتلای زنان به آلزایمر در مقایسه با مردان دو برابر بیشتر است.

مطالعه جدید شامل بیش از 60 زن 50 ساله یا بالاتر بود. همه بیماران قبلاً مشکلات حافظه و عوامل خطر را گزارش کرده بودند که جریان خون ضعیف تر مغز را نشان می داد.

تیم تحقیق زنان را به دو گروه تقسیم کرد. یک گروه به مدت 12 هفته در جلسات هفتگی کوندالینی یوگا (با تمرکز بر مراقبه و کار تنفسی) شرکت کردند. در حالی که گروه دیگر تحت آموزش تقویت حافظه قرار گرفتند، جایی که از داستان ها یا لیست ها برای کمک به تقویت قدرت حافظه استفاده می شود.

محققان سلامت عصبی هر زن را با استفاده از نمونه های خونی که علایم ژنتیکی یا مولکولی پیری یا التهاب مغز را نشان می دهند ردیابی کردند.

شرکت کنندگان همچنین از نظر تغییرات در تفکر، حافظه ذهنی، افسردگی و اضطراب مورد آزمایش قرار گرفتند.

لاورتسکی گفت: «به نظر می رسد یوگا کونادلینی با تغییرات مثبتی مرتبط است که توسط زنانی که تمرین حافظه را انجام دادند، تجربه نشد.»

این موارد شامل بهبود قابل توجه در مشکلات ذهنی حافظه، پیشگیری از کاهش مواد مغزی، افزایش اتصال در هیپوکامپ که حافظه های مرتبط با استرس را مدیریت می کند، و بهبود سیتوکین های محیطی و بیان ژن مولکول های ضد التهابی و ضد پیری است.

تیم تحقیق متذکر شد که تمرین حافظه هم تا حد زیادی برای حافظه بلند مدت فایده داشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یوگا برای مغز زنان در معرض خطر آلزایمر مفید است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یوگا برای مغز زنان در معرض خطر آلزایمر مفید است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.