یک پیش بینی جدید درباره قیمت خودرو در روزهای آینده/ الان زمان خرید خودرو هست یا خیر؟

یک پیش بینی جدید درباره قیمت خودرو در روزهای آینده/ الان زمان خرید خودرو هست یا خیر؟

به گزارش خبرگزاری آزیلاز، قیمت خودرو امروز، جمعه، 7 اردیبهشت 1403 به دلیل تعطیلی بازار خودرو هیچ گونه تغییری از ابتدای روز ندارد. اما در هفته ای که گذشت، قیمت خودرو نوسان چندانی نداشت و اغلب خودروها در حد بسیار ناچیز، کاهش یافتند.

تجارت نیوز در گزارشی نوشت: دلار که مهم ترین محرک بازار خودرو محسوب می شود، در طول هفته اخیر با شیب جزیی، کاهشی شد که همین موضوع عامل افت قیمت ناچیز خودروهای داخلی و مونتاژی بود.

قیمت خودروهای داخلی

کوییک S دنده ای با مدل 1403 یکی از ارزان ترین هاچ بک های بازار داخلی به شمار می رود که نسبت به روز شنبه این هفته، چهار میلیون تومان ارزان تر شد و به نرخ 441 میلیون تومان رسید.

شاهین G با مدل 1403، سدان لوکس تولیدی شرکت سایپا، افت قیمت به نسبت بالایی را از نسبت به ابتدای هفته تجربه کرد. این خودرو 20 میلیون تومان کاهش قیمت داشته و با 760 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

سمند سورن پلاس بنزینی از رقبای پژو پارس در بین محصولات ایران خودرو است که در کمال تعجب، افزایش قیمت داشت. این خودرو با رشد 15 میلیون تومانی طی یک هفته به قیمت 775 میلیون تومان رسید.

پژو پارس LX TU5 یکی از محصولات محبوب بازار داخلی به شمار می رود که با افت وخیزی که در طول هفته داشت، سرانجام با همان نرخ 886 میلیون تومان به فروش می رسد.

قیمت خودروهای مونتاژی

جک J4 آپشنال ارزان ترین خودرو مونتاژی کرمان موتور است که از ابتدای روند معاملات شنبه 35 میلیون تومان ارزان تر شده و با 870 میلیون تومان به فروش می رسد.

ام وی ام X33 کراس یکی از جدیدترین محصولات مدیران خودرو و فیس لیفت X22 Pro به شمار می رود که تنها پنج میلیون تومان کاهش قیمت داشته و با یک میلیارد و 90 میلیون تومان معامله می شود.

جک S5 نیوفیس یکی از محبوب ترین محصولات کرمان موتور محسوب می شود. این کراس اوور افت 10 میلیون تومانی را از ابتدای هفته به ثبت رساند و با قیمت یک میلیارد و 700 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

فیدلیتی پرایم نیو 5 نفره یکی از کراس اوورهای محبوب بهمن موتور است که این محصول نیز همانند دیگر خودروهای بازار 30 میلیون تومان ارزان تر و با نرخ یک میلیارد و 940 میلیون تومانی هفته گذشته به فروش می رسد.

پیش بینی قیمت خودرو در هفته آینده

عمادالدین جعفری، کارشناس بازار خودرو بیان کرد: افت وخیز نرخ ارز و شرایط به نسبت ناپایدار اقتصادی، باعث شد تا بسیاری از مصرف کنندگان و افرادی که به فکر سرمایه گذاری در بازار خودرو هستند، برای خرید خودرو دست نگه دارند. اگرچه نرخ ارز و به تبع از آن، قیمت خودرو هم بالا رفته است، اما در بازار هیچ اتفاقی مبنی بر رونق دوباره مشاهده نمی شود.

وی افزود: به نظر می رسد که این رکود همچنان ادامه دار باشد و می توان این نوید را داد که بازار خودرو حداقل تا چند ماه آینده، بازاری برای سرمایه گذاری نخواهد بود. چرا که سرمایه گذاران متوجه شدند که بازار خودرو، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری نیست. هفته آینده نیز به نظر می رسد که رکود فوق، ادامه دار باشد و تنها شرکت های خودروساز هستند که می توانند با راه اندازی فروش اقساطی، خریداران را به سمت خود جذب کنند.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک پیش بینی جدید درباره قیمت خودرو در روزهای آینده/ الان زمان خرید خودرو هست یا خیر؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک پیش بینی جدید درباره قیمت خودرو در روزهای آینده/ الان زمان خرید خودرو هست یا خیر؟"، کلیک کنید.