350 هزار نفر از جمعیت استان ایلام تحت پوشش بیمه سلامت هستند – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

350 هزار نفر از جمعیت استان ایلام تحت پوشش بیمه سلامت هستند - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آزیلاز، نورالدین رحیمی عصر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در شهرستان دهلران اظهار داشت: اقدمات خوبی در دولت سیزدهم صورت گرفته است به طوری که 5 دهک اول جامعه بدون مراجعه به ادارات بیمه سلامت با استفاده از بانک های اطلاعاتی سازمان ثبت احوال به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

رحیمی ادامه داد: بیمه شدگان سالیانه دومیلیون بار به مراکز درمانی دولتی و خصوصی سطح استان مراجعه می کنند وسالیانه حدود 300 میلیارد تومان هزینه درمان بیمه شدگان به مراکز طرف قرارداد پرداخت می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام گفت: حدود 40 هزار نفر بیمه شده در شهرستان دهلران وجود دارد که از این تعداد 26 هزار نفر جمعیت روستاییان و عشایر هستند.

وی افزود: سالیانه حدود 38 میلیارد تومان برای بیمه شدگان این شهرستان هزینه می شود که نشان از توجه دولت به بیمه سلامت مردم است.

رحیمی ادامه داد: یکی از خدمات ارزشمند در این دولت تاسیس صندوق بیماران خاص و صعب العلاج است که در گذشته تنها چهار بیماری، تالاسمی، دیالیز، ام اس و بیماری خاص حمایت می شدند ولی در حال حاضر 107 بیماری خاص، صعب العلاج و نادر تحت حمایت بیمه هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان گفت: در سطح استان حدود 11 هزار 800 نفر که داری بیماری های خاص و صعب العلاج شناسایی شده است که از این میزان یک هزار نفر آنها در شهرستان دهلران است.

وی افزود: در این دولت 27 بسته خدمتی برای بیماران خاص تعریف شده که وقتی به مراکز درمانی مراجعه می کنند هزینه آنها رایگان است و در بحث ایجاد صندوق بیماران خاص و صعب العلاج که حمایت های 100 درصدی در رابطه با این بیماران انجام می شود.

رحیمی تصریح کرد: خدماتی خوبی در بحث فرزندآوری و پوشش 90 درصدی خدمات ناباروری در مراکز دولتی و همچنین پرداخت سهم سازمان در مراکز خصوصی به بیمه شدگان انجام می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام تصریح کرد: پزشک خانواده شهری که در سطح استان عملیاتی شده است و 15 هزار نفر از محلات کم برخوردار در سطح استان تحت بیمه قرار گرفته اند وی ادامه داد: همچنین خدمات توانبخشی برای مددجویان بهزیستی و نیز توسط بیمه سلامت انجام می شود.

رحیمی گفت: بیمه سلامت به دنبال ارتقای خدمات برای افراد تحت پوشش است به طوری که در استان 450 مرکز طرف قرارداد بیمه سلامت استان است و از ابتدای سال تاکنون 200 میلیارد تومان به مراکز دولتی و غیر دولتی طرف قرارداد پرداخت شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "350 هزار نفر از جمعیت استان ایلام تحت پوشش بیمه سلامت هستند – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "350 هزار نفر از جمعیت استان ایلام تحت پوشش بیمه سلامت هستند – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.