معرفی ابزارهای معاملاتی نوین در فارکس

دنیای تجارت در چند دهه گذشته به طور چشمگیری تغییر کرده است، به طوری که معامله گران فردی عمدتاً به صورت آنلاین تجارت می کنند و اکثر آنها از ابزارهای مختلف FX برای کمک به موفقیت خود استفاده می کنند. ابزار معاملاتی فارکس 2023 را بشناسید.

در گذشته، یک معامله گر یا یک سرمایه گذار از طریق یک کارگزار در بازارها سفته بازی می کرد. آنها برای خرید یا فروش یک دارایی خاص با کارگزار خود تماس می گرفتند، یا ممکن است کارگزار با آنها تماس بگیرد. در این زمان ها ابزارهای موجود در اختیار معامله گران و سرمایه گذاران اندک بود.

امروزه تجارت و سرمایه گذاری به طرز چشمگیری تغییر کرده است. بیشتر معامله گران فعال هنوز از طریق یک کارگزار معامله می کنند، که به آنها دسترسی به طیف وسیعی از بازارها و نرم افزار معاملاتی می دهد، آنها معاملات خود را به طور مستقل انجام می دهند و استفاده از ابزارهای فارکس می تواند هم بهره وری آنها را افزایش دهد و هم عملکرد معاملاتی آنها را بهبود بخشد.

معرفی ابزارهای معاملاتی نوین در فارکس

در این مقاله، ضمن آموزش سریع ثبت نام در بروکر اپوفایننس؛ مروری عمیق از برخی از بهترین ابزارهای معاملاتی فارکس در دسترس، هم برای مبتدیان و هم برای معامله گران حرفه ای به شما ارائه می دهیم.

این ابزارها شامل چه مواردی می شوند؟ فقط برخی از ابزارهای آنلاین تجارت فارکس موجود عبارتند از:

  • ابزارهای FX برای یافتن فرصت های معاملاتی
  • ابزاری برای گرفتن نبض بازار
  • ابزارهایی برای محاسبه سود و زیان FX شما
  • ابزارهای فارکس برای تجارت کارآمدتر
  • ابزارهای استراتژی معاملاتی FX

اکثر این ابزارهای معاملاتی فارکس هم برای ویندوز و هم برای مک در دسترس هستند. این لیست از ابزارهای معاملاتی شامل هیچ ابزار اکسل نمی شود. انبوهی از ابزارهای معاملاتی پولی و رایگان فارکس مبتنی بر نرم افزار ابزار معاملاتی فارکس است که برای هدف خاصی جدا از اکسل توسعه یافته است تا مطمئن ترین اطلاعات ممکن را در اختیار شما قرار دهد.

بیایید شروع کنیم.

چگونه فرصت های معاملاتی را پیدا کنیم؟

این اولین گروه از ابزارها برای تجارت فارکس است. معامله گران فارکس از برخی ابزارها برای یافتن فرصت های معاملاتی استفاده می کنند. لیست ما از ابزارهای برتر معاملات فارکس برای یافتن فرصت های معاملاتی شامل ابزارهایی در زیر مجموعه های زیر است:

  • تقویم های فارکس
  • فیدهای خبری معاملات
  • ابزارهای تحلیل فنی
  • ابزار تولید ایده

همه اینها می تواند به شما بگوید که چه چیزی بازار را تکان می دهد و روند قیمت فعلی ممکن است از کدام جهت پیروی کند. با این اطلاعات، می توانید فرصت های معاملاتی بیشتری پیدا کنید.

تقویم های فارکس: تقویم های اقتصادی، تقویم های خبری، تقویم های شرکتی و موارد دیگر

تقویم های فارکس ابزار ارزشمندی برای یادگیری در مورد آنچه قرار است در بازار اتفاق بیفتد، و برنامه ریزی معاملات خود را بر این اساس است.

آنها تا حد زیادی معامله گرانی را هدف قرار می دهند که می خواهند با به روزرسانی های اساسی در بازار FX همگام شوند. با این حال، این تقویم ها ممکن است برای همه انواع معامله گران مفید باشد.

با استفاده از این تقویم های سرمایه گذاری، معامله گران می توانند شرکت های مورد علاقه خود را دنبال کنند و همیشه به آخرین اطلاعات در مورد تغییراتی که ممکن است بر معاملات سهام آنها تاثیر بگذارد دسترسی داشته باشند.

در کنار تقویم های اقتصادی، اخبار زنده یکی دیگر از ابزارهای سودمند تجارت فارکس است. مشکل این است که اطلاعات زیادی برای غربال کردن وجود دارد! در عین حال که می توانید به صورت دستی بلومبرگ، رویترز، کارخانه فارکس و خیابان FX را جستجو کنید، اما در صورتی که همه آنها به صورت خودکار به شما تحویل داده شوند، آسان تر نخواهد بود؟

تجزیه و تحلیل فنی برای معاملات فارکس

بسیاری از معامله گران جذابیت تجزیه و تحلیل فنی را می بینند، زیرا به آنها امکان می دهد فرصت های معاملاتی FX را بدون نیاز به به روز بودن اخبار بازار شناسایی کنند. با این حال، چالش اصلی، شناسایی الگوهای دقیقی است که سیگنال های تجاری قابل اعتماد تولید می کنند.

خبر خوب این است که بسیاری از ابزارهای موجود برای معاملات فارکس کار را برای شما انجام می دهند.

امتیاز خلاصه فنی نیاز به بررسی جزییات اضافی برای تصمیم گیری را از بین می برد. معامله گران را قادر می سازد یک چشم انداز فنی مختصر را در سه بازه زمانی در یک لحظه ببینند!

با استفاده از رویکرد وزن شواهد اختصاصی، Score چشم انداز جهت دار صعودی، نزولی یا خنثی را در بازه های زمانی کوتاه تا بلندمدت نمایش می دهد تا پشتیبانی ساده و مختصر را در لحظه مورد نیاز ارائه دهد.

با استفاده از رویکرد وزن شواهد اختصاصی، Score چشم انداز جهت دار صعودی، نزولی یا خنثی را در بازه های زمانی کوتاه تا بلندمدت نمایش می دهد تا پشتیبانی ساده و مختصر را در لحظه مورد نیاز ارائه دهد.

ابزار معاملاتی ایده های تجاری ویژه فارکس

هر ایده توضیحات واضح و مختصری را در مورد دلایل نمایش این ایده و اینکه رویدادهای فنی برای حرکت قیمت معنی می دهند ارائه می دهد. نگه داشتن ماوس روی الگوی الگوی فنی را به شما آموزش می دهد و «تماشای» یک ایده به شما امکان می دهد نحوه عملکرد آن را پیگیری کنید تا بتوانید دفعه بعد که آن الگو را دیدید، تصمیمی مطمئن و آگاهانه بگیرید.

احساسات و نبض بازار

دسته بعدی ابزارهای معاملاتی فارکس آنهایی هستند که به شما می گویند در حال حاضر در بازار چه اتفاقی می افتد – چه کسی در حال معامله است، چه احساسی نسبت به آن دارد و روابط بین ابزارها و بازارهای مختلف.

اخبار و تقویم ها ابزار ضروری برای شناسایی فرصت های معاملاتی هستند، اما گاهی اوقات تفسیر آنها دشوار است. ممکن است انتظار داشته باشید که پس از اعلام بعدی بانک مرکزی اروپا حرکتی وجود داشته باشد، اما آیا ابزار معاملاتی مورد علاقه شما افزایش یا کاهش می یابد؟

مشکل این است که هر پلتفرم معاملاتی و سایت مالی شامل نمودار است، اما هر سایت یا پلتفرمی با توانایی خود برای ارائه تصویری واقعی از بازار پیشتاز نیست.

اینجاست که نقشه گرمایی بازار می تواند مفید باشد. نقشه های حرارتی بازار به معامله گران این امکان را می دهد تا با ارائه یک تفکیک بصری از بزرگترین محرک ها و تکانه های بازار، و همچنین جهت هایی که در آن حرکت می کنند، لحظات کم ارزش گذاری شدید و بیش ارزش گذاری را کشف کنند. این به این معنی است که شما در یک نگاه به آنچه در بازار می گذرد دقیقاً دید دارید و می توانید بر اساس آن معامله کنید.

نقشه حرارتی بازار به شما می گوید که یک ابزار چقدر حرکت کرده است، اما به شما نمی گوید که معامله گران چه احساسی نسبت به این حرکات دارند. اینجاست که ابزار احساسات بازار مفید هستند.

ابزار احساسات بازار به شما می گویند که بازار در مورد ابزارهای خاص چه احساسی دارد – آنها ممکن است حجم معاملات طولانی یا معاملات کوتاه را محاسبه کنند، یا ممکن است عناوین فعلی را اسکن کنند تا ببینند رسانه ها در مورد یک ابزار چه احساسی دارند.

متاتریدر 4 یا 5 را باز کنید

OK را بزنید

ماتریس همبستگی فارکس: ببینید کدام ارزها همبستگی دارند

نمودار فنی کلاسیک – فروش بیش از حد، خرید بیش از حد، مقاومت یا سطح شکست برای یک ابزار – دیگر برای معامله گر مدرن کافی نیست. معامله گران آنلاین همچنین باید رویکردهای منحصر به فردتری را برای شناسایی الگوهای قیمت فصلی در نظر بگیرند.

بنابراین، استاپ اوردر در فارکس چیست؟ همبستگی در تجارت ارز چیست؟ این رابطه تغییرات قیمت در یک ارز نسبت به ارز دیگر است. به عنوان مثال، فرانک سوئیس معمولاً با یورو همبستگی مثبت دارد، به این معنی که ارزش آنها در جهت های مشابه حرکت می کند. به همین دلیل، USD/CHF در اکثر مواقع با EUR/USD همبستگی منفی یا معکوس دارد.

ماشین حساب های فارکس: نحوه محاسبه سود و زیان معاملاتی

اکنون به مقوله دیگری می رویم. یک استراتژی تجاری خوب شامل برنامه ریزی برای سود و زیان است. این به معامله گران اجازه می دهد تا ریسک های محاسبه شده را انجام دهند – با محاسبه حداکثر ضرر احتمالی که مایل به پذیرش در معامله هستند، می توانند تصمیم بگیرند که آیا سود بالقوه ارزش ریسک را دارد یا خیر.

چالش این است که محاسبه سود و زیان فارکس صرفاً کم کردن قیمت شروع معامله شما از قیمت پایانی معامله شما نیست. شما همچنین باید حجم معاملات (لات)، اهرم قابل اعمال، ارز خود، سپرده ها، سوآپ ها و کمیسیون های دریافت شده توسط کارگزار را در نظر بگیرید.

خبر خوب این است که طیف وسیعی از ماشین حساب های معاملاتی رایگان به صورت آنلاین موجود است که شامل همه این متغیرها و موارد دیگر می شود.

ویجت های FX برای تجارت کارآمدتر

اکنون فرصت های معاملاتی خود را شناسایی کرده اید، احساسات بازار را اندازه گیری کرده اید و سود و زیان احتمالی خود را محاسبه کرده اید.

مرحله بعدی خود کار داد و ستد است. چه یک اسکالپر، یک معامله گر روزانه یا یک معامله گر نوسانی باشید، زمان پول است و می خواهید معامله تان تا حد امکان کارآمد باشد. این شما را آزاد می کند تا تجزیه و تحلیل بیشتری انجام دهید یا معاملات بیشتری انجام دهید، یا ممکن است به این معنی باشد که می توانید بیشتر از رایانه خود دور شوید و از بخش های دیگر زندگی خود لذت ببرید.

خبر خوب این است که طیف وسیعی از ابزارهای فارکس طراحی شده اند تا تجربه معاملاتی شما را تا حد امکان روان کنند.

MTSE ابزار نهایی معاملاتی برای معامله گران حرفه ای است – برای دانلود همین امروز روی بنر زیر کلیک کنید.

ترمینال تجاری همچنین دارای یک ترمینال کوچک است که مدیریت پیش فرض معامله با 1 کلیک را که همراه با متاتریدر 4 و 5 ارائه می شود، بهبود می بخشد. آن را به ابزاری ضروری برای معامله گران کوتاه مدت تبدیل می کند.

یکی از چالش های بیشتر پلتفرم های معاملاتی این است که دیدن یک ابزار مشابه در بازه های زمانی و قالب های متعدد دشوار است. یا باید به صورت دستی بازه زمانی و نوع نمودار را برای نمودار خود تغییر دهید، یا باید چندین نمودار را برای یک ابزار باز کنید و بین آنها حرکت کنید.

نمودارهای کوچک، با این حال، تجزیه و تحلیل ابزار را در بازه های زمانی مختلف در هر پنجره نمودار به شما ارائه می دهند. این به معامله گران اجازه می دهد تا مسیر بازار را بهتر ببینند و به آنها کمک کند تا پیش بینی های بهتری از آنچه ممکن است در آینده اتفاق بیفتد داشته باشند.

کارایی تجارت را با یک کلیک تجارت FX افزایش دهید

اگر شما یک معامله گر اسکالپر یا با فرکانس بالا هستید، می دانید که بازارها چقدر سریع می توانند حرکت کنند. همچنین می دانید که انجام معاملات در سریع ترین زمان ممکن برای جلوگیری از، از دست دادن سود احتمالی ناشی از حرکت سریع قیمت چقدر مهم است.

خوشبختانه، متاتریدر 4 و متاتریدر 5 هر دو گزینه تجارت با یک کلیک را ارائه می دهند که پس از فعال شدن، به شما امکان می دهد معاملات را در یک لحظه باز کنید.

انواع سفارشات پیشرفته برای معاملات FX

سفارشات بازار شما را تحت الحمایه بازارها و معامله گران بزرگتر می گذارد، زیرا کنترلی بر قیمتی که دریافت خواهید کرد ندارید.

قالب های سفارش پیشرفته، از جمله شکست OCO و بازگشت OCO، یا گروه هایی از سفارش های در حال انتظار، به معامله گران اجازه می دهد تا الگوی ذخیره شده را در آینده با یک استراتژی از پیش تعریف شده برای قیمت ورودی، S/L و T/P به سرعت اجرا کنند.

فقط سفارش های OCO را در نظر بگیرید، که می تواند برای معامله گرانی که به دنبال شکست ها هستند یا در اخبار اصلی معامله می کنند مفید باشد. با استفاده از سفارشی از این نوع، معامله گر دو سطح قیمت را تعیین می کند که در آن سفارش ها اجرا می شوند.

پس از تکمیل سفارش اول، دومین سفارش به طور خودکار لغو می شود. تصور کنید نرخ فعلی جفت ارز EUR/USD 1.10010 بود و NFP در شرف انتشار بود. معامله گر نمی تواند نتیجه را پیش بینی کند، اما ممکن است معتقد باشد که قیمت باید حداقل 50 پیپ حرکت کند و جهت حرکت کاملاً به این بستگی دارد که آیا نتایج بالاتر یا پایین تر از پیش بینی های مورد انتظار باشد.

در مورد خروج، معامله گران برتر مجموعه قوانین خود را برای بسته شدن جزئی، کلی یا چندگانه یک موقعیت باز بر اساس سودآوری یا قیمت از پیش تعریف می کنند.

استراتژی معاملات فارکس

مجموعه نهایی ابزارهای FX که باید در نظر بگیرید، ابزارهایی هستند که به شما کمک می کنند تا استراتژی معاملاتی خود را بسازید و آزمایش کنید. در زیر بهترین تحلیل تکنیکال و نرم افزار برای معامله گران فارکس را پوشش خواهیم داد.

ابزارهایی برای شناسایی روندهای FX

ممکن است بپرسید معامله گران روزانه از چه ابزارهایی استفاده می کنند؟ همه ما این مثل را شنیده ایم که “گرایش دوست شماست.” معامله گران فارکس با شناسایی روندها، می توانند تغییرات قیمت را در یک جهت انجام دهند یا پیش بینی کنند که چه زمانی احتمال شکسته شدن روند وجود دارد. در هر صورت، شناسایی روندها ابزار ارزشمندی برای تصمیم گیری هوشمندانه در معاملات است.

این ویژگی تحلیل تکنیکال پیشرفته یک ابزار معاملاتی آنلاین فارکس است که به معامله گران آنلاین اجازه می دهد هر روند و کانال، افقی و عمودی را به استاپ ضرر، سود یا توقف پایانی تبدیل کنند. بسته شدن جزئی (% یا اندازه لات) نیز برای مدیریت متنوع تر معاملات امکان پذیر است.

شبیه سازهای معاملات فارکس: استراتژی های FX خود را بک تست کنید

برای معامله گران آنلاین، آزمایش بک تست یکی از مهم ترین جنبه های توسعه یک سیستم معاملاتی است. بک تست زمانی است که استراتژی های معاملاتی خود را با استفاده از داده های تاریخی آزمایش می کنید، که می تواند سطح بالقوه موفقیت آنها را نشان دهد اگر همان استراتژی را در بازار زنده امتحان کنید.

اندیکاتورهای پیشرفته تجارت FX

آخرین ابزار معاملاتی فارکس ما از شاخص ها استفاده می کند. اندیکاتورهای فارکس مجموعه ای از اطلاعات مفید را به شما می دهند تا به شما در انجام معاملات موفق تر کمک کنند. اینها شامل شناسایی سطوح نوسان، اینکه آیا بازار روند یا نوسان دارد، آیا یک ابزار بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروش است، و همچنین محرک های ورود و خروج از معاملات است.

اکثر پلتفرم های معاملات آنلاین با تعداد انگشت شماری اندیکاتور داخلی عرضه می شوند، طیف وسیعی از شاخص های اضافی در بازار وجود دارد که می تواند به شما کمک کند حتی بیشتر از معاملات خود بهره ببرید. برخی از این بسته های اندیکاتور با پرداخت هزینه در دسترس هستند و می توان آنها را از انجمن ها و بازار MQL خریداری کرد، در حالی که برخی از کارگزاران بسته های شاخص پیشرفته را به صورت رایگان به مشتریان خود ارائه می دهند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معرفی ابزارهای معاملاتی نوین در فارکس" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی, کسب و کار ایرانی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معرفی ابزارهای معاملاتی نوین در فارکس"، کلیک کنید.